W czwartek (2 czerwca) od godziny 15.00 na basenie w Pabianicach rywalizowali o miejsca na podium i medale. Organizatorami zawodów byli instruktorzy pływania : Jarosław Wyrwa i Monika Różańska. Współorganizatorem i fundatorem pucharów i medali było Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

A emocje były ogromne.

Najmłodsza zawodniczka 3-letnia Aleksandra Nawrocka pokonała rywali w zawrotnym stylu, wprawiając w osłupienie zebraną publiczność i organizatorów. Zwyciężyła w grupie 3-4 latków. Druga do mety dopłynęła Zofia Marczewska, a trzeci był Maks Strachowski.

W grupie dzieci z rocznika 20017 najlepszym był Wojciech Lukasiewicz, który zdobył złoty medal, drugie miejsce zajęła Liliana Bujnowicz a trzecie Jakub Marat.

Zwycięscy z rocznika 2016 to: Oliwia Parzonka, która dopłynęła do mety pierwsza, drugi był Piotr Krysiak i trzecia Blanka Parzonka.