- Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprasza wszystkich mieszkańców budynku z powodu długotrwałej i uciążliwej awarii windy w drugiej klatce – mówi Sławomir Urbańczyk, pełnomocnik Zarządu Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
 
Przerwa w pracy windy rozpoczęła się 13 maja około godz. 16.00 i trwała łącznie z czynnościami dozoru technicznego do 17 maja, do godz. 16.00. 
 
- 14 maja inspektor Urzędu Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi potwierdził awarię decyzją wstrzymującą eksploatację windy – wyjaśnia Urbańczyk.
 
Winda po naprawie została ponownie zgłoszona do Urzędu Dozoru Technicznego celem stwierdzenia usunięcia uszkodzenia i dopuszczenia jej do dalszej eksploatacji.
 
- Z powodu grożącego długiego terminu oczekiwania na ponowną wizytę inspektora po interwencji Spółdzielni i lokatorów udało się ją przyspieszyć – informuje.
 
Usuwanie awarii starej, 27-letniej windy trwało długo z powodu pracochłonnej naprawy i braku na rynku części zamiennych do tego typu dźwigów osobowych.
 
- Jeszcze raz przepraszamy mieszkańców za uciążliwość i prosimy o wyrozumiałość w tej sytuacji – dodaje Urbańczyk.
 
W Pabianicach mamy 85 wind w wieżowcach PSM. 53 są nowe, ale 32 wymagają wymiany. Po protestach lokatorów wymiany wind zostały wstrzymane w 2014 roku.