Ta wspaniała inicjatywa to pomysł Fundacji „Święty Mikołaj dla seniora”. Akcja ruszyła w 2018 roku. Zostały do niej zaproszone domy pomocy społecznej i placówki opieki. A polega ona na zachęcaniu podopiecznych do pisania listów, w których opisują swoje potrzeby, zdradzają marzenia, dzielą się drobnymi informacjami o sobie. Listy zostają umieszczane na stronie internetowej fundacji dzięki, której docierają do Świętych Mikołajów, czyli ludzi o wielkich sercach.

Te podarunki są często dla seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb. To drobne rzeczy, kosmetyki, przedmioty codziennego użytku, ubrania, słodycze. Nie ma tu mowy o luksusie drogich gadżetach czy markowych ciuchach.

W listach pojawiły się prośby o ciepłą piżamę, getry, swetry, dresy, kawę, dezodoranty, perfumy, krzyżówki, a nawet wodę mineralną, cukier czy ulubione papierosy.

To druga odsłona akcji w Pabianicach.

- W tamtym roku tak trochę rzutem na taśmę weszłyśmy w tą inicjatywę - mówi Katarzyna Kosecka, instruktorki terapii zajęciowej. - Wspomniał nam o niej kierownik działu technicznego. Zaryzykowałyśmy i na dobry początek wysłałyśmy 57 listów, żeby sprawdzić jak to działa. W tym roku do Mikołajów poszło już aż 136 listów.