Podsumowano konkurs Policjanta Ruchu Drogowego, w którym wyróżniono wiedzę, umiejętności oraz zaangażowanie funkcjonariuszy z całego województwa. Jak podkreślają mundurowi konkurs ten był doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa na drogach, a także do uhonorowania policjantów, którzy w trakcie służby chronią innych uczestników ruchu drogowego.

Starszy  sierżant Konrad Hornich z pabianickiej komendy okazał się najlepszym policjantem ruchu drogowego. Pabianiczanin zdobył też pierwsze miejsce w konkurencji kierowania autem.
St.sierżant  Hornich ma 32 lata, mieszka w powiecie pabianickim. Od pięciu lat służy w  KPP w Pabianicach , od  początku w "drogówce".

W konkursie wzięło udział 24 wykwalifikowanych i doświadczonych policjantów z całego województwa. Przez dwa dni jego trwania wykazywali się wiedzą i umiejętnościami .

Funkcjonariusze rywalizowali w 6 konkurencjach, był test wiedzy, strzelanie, jazda samochodem i motocyklem po wyznaczonym torze, pierwsza pomoc i ręczna regulacja ruchem.

Zwycięzcy konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” to:

1 miejsce    st.sierż. Konrad Hornich KPP Pabianice, 2 miejsce    mł.asp. Michała Kotynia KMP Łódź, 3 miejsce    st.asp. Marcin Kleczko KMP Skierniewice.

Najlepszymi z poszczególnych konkurencji okazali się :

test wiedzy: 1 miejsce st.asp. Paweł Staszczyk SZA KWP Łódź

strzelanie : 1 miejsce mł.asp. Piotr Kłosiński KPP Brzeziny

kierowanie ruchem: 1 miejsce mł. asp. Łukasz Balcerzak

jazda motocyklem: 1 miejsce mł.asp. Michała Kotynia KMP Łódź

jazda samochodem: 1 miejsce st.sierż. Konrad Hornich KPP Pabianice

pierwsza pomoc: 1 miejsce st.asp. Marcin Kleczko KMP Skierniewice

Wyróżnienia dla laureatów konkursu wręczał w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podinsp. Kamil Szczęsny wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Sieradzu insp. Piotrem Bielewskim oraz Kierownikiem Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu podinsp.. Sławomirem Olczykiem.