Jak zostać rycerzem? Co to jest etos rycerski? Dlaczego rycerze tak lubili pojedynki i turnieje? Tego dzieci dowiedzą się w najbliższy piątek od samych średniowiecznych wojowników. 
 
W obozie z początku XV wieku, w namiocie rycerskim z chorągwiami i sztandarami powita ich kasztelan i kasztelanowa wraz ze swoim dworem, rycerzami, łucznikami, giermkami, mnichami i skrybami. W obozie krzątać się będą także damy, oczekujące na powrót sławnych rycerzy z pojedynków. 
Podróżując do średniowiecza będziemy mogli odwiedzić ówczesną czerpalnię papieru, a w skryptorium nauczymy się podstaw pisma gotyckiego wykorzystując rysik i pióro gęsie. Będzie okazja, by nauczyć się władać mieczem, a także strzelać z prawdziwego łuku. Chętni będą mogli przymierzyć strój średniowiecznego wojownika. Będzie prezentacja broni, jaką posługiwali się rycerze polscy w średniowieczu i opowieści o dawnych obyczajach, zakonach i turniejach. 
 
Organizatorzy imprezy zaplanowali dla najmłodszych zabawy i konkursy
 
- Dzieci najchętniej przyswajają wiedzę, gdy wiadomości podane są w umiejętny i atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że organizowane w naszym centrum spotkanie z kulturą rycerską i czasami średniowiecza stanie się niezwykłą przygodą i atrakcyjną lekcją historii. Możliwość doświadczenia atmosfery dawnych czasów dzięki widowiskowej scenografii będzie na pewno niezapomnianą zabawą i być może zaowocuje także fascynacją i dalszym pogłębianiem wiedzy na temat naszej historii - mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer marketingu Port Łódź.
 
Projekt edukacyjno-zabawowy realizują członkowie bractwa rycerskiego Chorągwi Czarnego Rycerza oraz profesjonalni aktorzy i animatorzy. 
Zabawa będzie 5 czerwca w godzinach 10.00 – 21.00 na patio. Wstęp na wszystkie atrakcje i pokazy jest bezpłatny.