Podczas  wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniężna dla uchodźców  z Ukrainy przebywających na terenie naszego powiatu. Dodatkowo przeprowadzona zostanie zbiórka darów do szpitala w Browarach oraz produktów spożywczych i środków higienicznych dla mieszkańców Buczy i Irpienia. Czekamy na Was 24 kwietnia w godzinach 11:00 – 16:00 na Lewitynie.

Tym razem wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego z wieloma atrakcjami. Dla najmłodszych powiat przygotował m.in. dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, gry i animacje przygotowane przez pabianickie kluby sportowe. Swój nowoczesny wóz z drabiną udostępnią strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. 

Wydarzenie odbywa się nieprzypadkowo w najbliższą niedzielę. Tego dnia w Ukrainie przypada Wielkanoc. W związku z powyższym każdy uczestnik pikniku za symboliczną cegiełkę będzie mógł skosztować tradycyjnego w kulturze naszych sąsiadów barszczu ukraińskiego. Dodatkowo będzie można zasmakować tradycyjnych, polskich produktów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mogilna Małego i Dobronia. Dla miłośników słodkości Panie przygotują pyszne ciasta.

Aby wziąć udział w spacerze należy podobnie jak podczas pierwszej edycji dokonać wpłaty do puszki w wysokości min. 10 zł. Uzbierane środki w całości przeznaczone będą na pomoc dla Ukrainy. Spacer jest symboliczny, trasa liczy tylko 1250 m, czyli jedno okrążenie dookoła stawów. Zabierzcie ze sobą dzieci, rodziców, dziadków i spędźcie z nami niedzielę na świeżym powietrzu. Liczymy na dobrą pogodę i świetną zabawę. 

 

Podczas pierwszej edycji wydarzenia, która odbyła się w marcu br. udało się zebrać ponad 11 tys. zł, w ramach których zakupione zostały paczki wielkanocne z żywnością dla ukraińskich rodzin, które znalazły schronienie w powiecie pabianickim.