Firmy mogły zgłaszać oferty do 9 maja. Zgłosiły się trzy. 13 maja otwarto koperty z ofertami: Interhall z Katowic, której oferta opiewa na 14.624.485,97 zł, Gardenia Sport z Warszawy z sumą 14.368.706,64 zł i Gretasport z Dąbrowy Górniczej z ceną 14.490.876 zł.

Termin wykonania inwestycji to ok. 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie do 15 mln zł, którą to miasto przeznaczyło na tę inwestycję. W tym jest dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - 8 mln zł.

W pierwotnych planach boisko miało powstać między halą tenisową a głównym boiskiem.

- Zmiana lokalizacji podyktowana była przede wszystkim chęcią maksymalnej ochrony istniejącego drzewostanu – wyjaśnia Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.

Dlatego pełnometrażowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią powstanie w innym miejscu. Na terenie za rozebraną przed laty halą OBT (od strony ul. Kilińskiego i hotelu Włókniarz).

Do zagospodarowania jest ok. 16 tys. m kw. Płyta boiska ma być zaopatrzona w system odprowadzania wody i oświetlenie. Powstać ma również zaplecze (kontenery szatniowe, sanitarne i techniczne) dla sportowców oraz infrastruktura towarzysząca, czyli trybuny, wiaty, piłkochwyty i parking. Obiekt ma być monitorowany.

Nowe boisko ma być dostosowane do wymagań FIFA, PZPN i ŁZPN dla rozgrywek na poziomie IV ligi i klasy okręgowej. Korzystać z niego będą drużyny MUKS Włókniarz i PTC (zgodnie z podpisanym przez kluby porozumieniem) oraz użytkownicy komercyjni.

Władze miasta zwróciły się do kontrahentów o uzupełnienie dokumentów. Na decyzję, która z firm dostanie zlecenie, poczekamy do 30 dni.