Korzyść z tegorocznego kolędowania była podwójna: piękne koncerty i efektowna zbiórka datków.

- Gramy i śpiewamy dla Janeczki Lewandowskiej, nauczycielki PSM I i II st. w Pabianicach – informowała Magdalena Hudzieczek-Cieślar, organizatorka koncertów. - Będziemy zbierać fundusze na pomoc w jej rehabilitacji.

Zbiórka okazała się efektowna. W trzy dni wolontariusze PCK zebrali ponad 8,4 tys. zł.

– Pieniądze te trafiły na specjalne konto bankowe – mówi Małgorzata Grabarz, szefowa pabianickiego PCK. – Będą za nie opłacane faktury za leki i rehabilitację pani Janki.

Podczas "Błękitnej Kolędy" w kościele ewangelicko-augsburskim św. Piotra i Pawła wystąpili: kwartet wokalny „Coś się święci”, kapela podwórkowa „Dobrzanie” oraz „Gitarzyści po 40.” z Magdaleną Prym. Był koncert uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej. Wystąpiła też sama organizatorka "Kolędy", Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), a towarzyszyli jej Katarzyna Antoniak na fortepianie i Szymon Masłowski na organach. Był też występ kameralnego chóru „Incanto” (dyrygent Magdalena Hudzieczek-Cieślar) i Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Górce Pabianickiej (dyrygent Robert Kraska). Koncert prowadziła Jadwiga Wadowska-Gryzel.