Festyn z atrakcjami dla dzieci i dorosłych zaplanowano na weekend 22 i 23 czerwca, na Strzelnicy i Lewitynie.

Sobotnia impreza rozpocznie się o godz. 16.00 występem naszego lokalnego zespołu Good Time. Następnie będziemy mieli okazję poruszać się ze Strefą Ruchu, a od 17.20 rozpoczną się występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury.

O godz. 18.00 wystąpią młodzi artyści i aktorzy z Teatru Tysiąca i Jednej Próby działającego przy I LO.

O godz. 19.45 na scenę wyjdzie laureatka Idolka Jagoda Śpionek i rozgrzeje publiczność przed występem gwiazdy wieczoru – zespołu Boys i jego wokalisty Marcina Millera.

O godz. 21.00 rozpocznie się koncert Nocnej Zmiany Bluesa. Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski.

Organizatorzy zadbali też o żołądki widzów i atrakcje dla najmłodszych pabianiczan. Wokół sceny w parku Wolności będzie strefa gastronomiczna, a także strefa zabaw dla dzieci, dmuchańce i animacje.

W niedzielę, od godziny 18.00 do 22.00, na Lewitynie będziemy mieli okazję wziąć udział w Nocy Kupały, czyli słowiańskim święcie miłości.

Będzie puszczanie wianków na wodę, gra terenowa polegająca na szukaniu kwiatu paproci. Będzie można wziąć udział w warsztatach plecenia wianków.

Nie będzie tradycyjnych skoków przez ognisko, ale ognia nie zabraknie. Wystąpi bowiem Teatr Ognia Ember Fireshow.

Będą stoiska z rękodziełem. Dzieci zawalczą o nagrodę w konkursie plastycznym „Jak wygląda kwiat paproci”. Wybrany zostanie również najładniejszy wianek.

Za organizację Nocy Kupały odpowiedzialne jest nowo powstałe, pabianickie Koło Gospodyń Miejskich.