- Prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję o czasowym pozwoleniu na wjazd samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 ton do Łodzi – informuje Tomasz Andrzejewski z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.
 
Od 1 marca ogromne auta o masie powyżej 12 ton, omijając Łódź, jechały przez Pabianice i Konstantynów. Zakaz z powodu budowy trasy WZ w Łodzi obowiązywał w godzinach od 6.00 do 20.00. Ponieważ trasą WZ już jeżdżą samochody, ciężarówki dostały czasowe pozwolenie na przejazd tranzytem przez Łódź.
 
- Niestety, nadal nie są zdjęte znaki kierujące ruch tranzytowy przez nasze miasto i kierowcy nie wiedzą, że nie muszą jeździć przez Pabianice – zauważył Andrzej Różański, inżynier miasta.
 
Przeliczenia ruchu na dk 71 podjął się referat inżyniera miasta.
 
- Przed 1 marca w ciągu godziny przejeżdżało przez nasze miasto około 32 aut o masie powyżej 12 ton. W marcu było ich już 75 – wyliczył Różański. - Przed rozjechaniem przez TIR-y uratowała nas s8, bo wielu kierowców wolało objechać Pabianice i przez dk14 wyjechać na Lutomierską i pojechać w kierunku Konstantynowa i Zgierza.