Zamknięta dla ruchu będzie połowa szerokości jezdni ul. Kilińskiego na odcinku od hotelu Piemont do mostu na rzece Pabiance. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, a wlot w ulicę Moniuszki od strony ulicy Kilińskiego zostanie zamknięty dla ruchu. Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony także na ul. Jutrzkowickiej, na odcinku od posesji 11 do 31. Zamknięty będzie wlot w ulicę Wodną.

Zobacz też:Trzy nowe ronda, ciągi pieszo-rowerowe...

- W poniedziałek 16 września rozpocznie się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485 w Pabianicach – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

W związku z tymi pracami, zmienią się także trasy autobusów.

Zawieszone zostaną przystanki: Kilińskiego / przychodnia, Kilińskiego / Moniuszki, Moniuszki / Kościuszki, Moniuszki / Mariańska, Jutrzkowicka / Wodna oraz Jutrzkowicka / Świetlickiego.

- Objazdem będą kursować od 16 września autobusy linii „4” i „6”. Z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do przystanku Zamkowa / Zamek, następnie pojadą objazdem ulicami: Zamkową, Narutowicza i Moniuszki, dalej stałymi trasami. Na trasie objazdu autobusy zatrzymają się dodatkowo na przystanku Zamkowa / Okulickiego oraz tymczasowo utworzonych przystankach Narutowicza / MZK i Narutowicza / Moniuszki – wymienia rzeczniczka.

Z 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy linii „4” i „6” pojadą bez zmian do przystanku Moniuszki / Targowa, dalej objazdem ulicami: Moniuszki, Waryńskiego, Zamkową i stałymi trasami do Waltera-Jankego. Przystanek dodatkowy: Zamkowa / Kościuszki.

Co będzie tu robione? Docelowo prace zakładają przebudowę chodników, budowę nowej konstrukcji jezdni, budowę ciągów pieszo-rowerowych, powstanie zatok autobusowych, przebudowa przepustów, budowę oświetlenia drogowego, budowę zatok postojowych, rozbiórkę mostu i przebudowę przepustu przez rzekę Pabiankę, rozbudowę systemu odwodnienia (kanalizacja deszczowa) oraz rozbudowę skrzyżowań – powstanie rond na Świetlickiego i Jutrzkowickiej oraz na Kilińskiego i Moniuszki, a także przebudowę skrzyżowania Kilińskiego z „Grota” Roweckiego. 

Zobacz trasę objazdu autobusów: