Na kwarantannie w powiecie pabianickim przebywa 338 osób. To mniej niż jeszcze wczoraj (we wtorek – 353). W niektórych gminach mieszkańcy „odsiedzieli” już swoje, a liczba nowych osób nie wzrosła znacząco. Mniej osób na kwarantannie jest w Konstantynowie (87) oraz gminach: Pabianice (16), Ksawerów (23) i Lutomiersk (45). Nie zmieniła się od wczoraj liczba pozostających w domu pod rygorem mieszkańców Dłutowa (7) i Dobronia (6). Więcej osób skierowanych na kwarantannę jest tylko w Pabianicach. Dziś to 154 osoby.

Mimo wprowadzenia nowych ograniczeń, pabianiczanie dalej załatwiają swoje codziennie sprawy w (miarę) normalny sposób. Idą na zakupy, pocztę i do banków. Przed bankiem przy Zamkowej, od rana stoi kolejka, jedna po gotówkę do placówki, druga do bankomatu obok. Musiała interweniować Straż Miejska. Dotarła również policja. Strażnicy "przegrupowali" oczekujących ludzi w odstępach.

- To dla wszystkich nowa sytuacja. Głównie osoby starsze czekają na wypłatę emerytur, niektórzy nawet z Dobronia tu przyjechali. Staramy się im na spokojnie tłumaczyć zasady bezpieczeństwa - mówi Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej.

Zobacz też: KORONAWIRUS Nowe zasady bezpieczeństwa. Jakie ograniczenia obowiązują w mieście?

W marketach wprowadzono limity klientów. Klienci muszą swoje odstać, żeby zrobić zakupy. Wygląda na to, że znów ruszyła fala „zakupów na zapas”. Wczoraj w markecie na Bugaju trudno było „upolować” nawet kilka pomidorów.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim (wtorek wieczór):

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 129

• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 51

• Liczba osób objętych kwarantanną: 5208

• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3015