Zgodnie z rozporządzeniem premiera obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, również na terenie naszego miasta.

Od dziś w autobusach komunikacji miejskiej może być tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących, czyli w naszych autobusach maksymalnie 14 osób, w Z 41 – 25 osób, w D (łaski) – 17 osób.

- Kierowcy MZK mają na bieżąco informować dyspozytora o większej liczbie pasażerów – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach. - W razie przepełnienia możliwe będzie podwojenie kursów. Podejmowane decyzje będą dostosowane do bieżących potrzeb.

Koniec rynków

Po konsultacji z sanepidem wygaszana jest działalność targowisk miejskich. Ddotąd dopuszczona była na rynkach przy Nawrockiego, Moniuszki i Łaskiej wyłącznie sprzedaż artykułów spożywczych i higienicznych.

Skromne śluby i pogrzeby

- W uroczystości w sali ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego może uczestniczyć do 5 osób, tak samo w ceremoniach w domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym – wymienia rzeczniczka.

Spacery na cenzurowanym

Lewityn będzie otwarty, ale z wyłączeniem placu zabaw i siłowni plenerowej. Place zabaw i siłownie plenerowe w parkach miejskich oraz na skwerach zostały zamknięte i wydzielone taśmą ostrzegawczą. Na tablicach wywieszono informację, żeby nie korzystać z urządzeń ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na tablicach regulaminowych w parkach i skwerach miejskich pojawią się informacje z apelem o ograniczenie korzystania.

Do tego patrole Straży Miejskiej z radiowozów będą puszczały komunikat, żeby pozostać w domu, a na ulicach unikać grupowania się.

- Strażnicy będą sprawdzać miejsca często odwiedzane przez młodzież, bezdomnych i zgłoszenia o grupach w miejscach publicznych. Straż Miejska wspomaga działania policji i apeluje o pozostanie w domu – dodaje rzeczniczka.