- W województwie łódzkim są 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – poinformowało rano biuro prasowe wojewody. - Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny i kobiety w średnim wieku.

Z przekazanych informacji wynika, że oboje mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. To osoby po 40. roku życia. Ich stan jest dobry.

Po godzinie 21.00 liczba zarażonych była już znacznie wyższa. W województwie łódzkim doszło do 10 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą 5 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 17 do ponad 60 lat oraz dziecka powyżej roku.

Większość miała bezpośrednie kontakty z osobą zakażoną. Jedna z tych osób wróciła z Brazylii. Stan 9 osób dorosłych jest dobry. Większość pozostaje w domowej izolacji.

Stan dziecka jest ciężki ze względu na uraz wielonarządowy (wypadło z okna). Przebywa ono w ośrodku pediatrycznym w Łodzi.

W powiecie pabianickim do tej pory wykryto jeden przypadek zarażenia koronawirusem. To nastoletni mieszkaniec Lutomierska, uczeń łódzkiej szkoły. Jego mama również została przebadana. Wyniki wskazałay, że kobieta się nie zaraziła.

W całym powiecie na kwarantannie przebywa teraz 89 osób. 20 osób jest objętych kontrolą sanepidu.

Zobacz też: Lek wspomagający zwalczanie koronawirusa robią w Pabianicach. Nazywa się Arechin

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim (godz. 21.30):

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

•        Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 31

•        Liczba osób hospitalizowanych: 29

•        Liczba osób objętych kwarantanną: 1099

•        Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2038