W poniedziałek policjanci i strażacy przeszukali 40 hektarów lasu. Szukali 81-letniego pana Stanisława Jankowskiego. Mężczyzna wyszedł z domu z psem w niedzielę i dotąd nie powrócił. 81-latek ma zaniki pamięci.

W dniu zaginięcia ubrany był w granatowe spodnie dresowe z pojedynczymi lampasami, jasnobeżową kurtkę, czarne obuwie sportowe z białymi przylepcami na boku, szary sweter w białe i niebieskie pasy, jasnoszarą koszulę w pasy, beżową czapkę ,,pilotkę”.

Mężczyzna ma około 176 cm wzrostu, waga około 90 kg, krępej budowy ciała, włosy krótkie siwe łysiejące, oczy szare, twarz pociągła, uzębienie niepełne.

Wszelkie informacje napływające do policjantów zajmujących się poszukiwaniem zaginionego są dokładnie sprawdzane i weryfikowane. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 81-latek mógł udać się w rodzinne strony w powiecie łaskim. Policjanci proszą osoby, które widziały starszego pana bądź jego psa lub mają jakąkolwiek wiedzę o miejscu przebywania zaginionego, o kontakt z Komendą Powiatową Policji  w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18, tel. (42)  22  53  315  lub (42) 22 53 300.