Grupa przyjaciół utworzyła grupę na facebooku, na której można wystawiać rzeczy na licytację. Grupa nazywa się zbieraj'MY dla Michała Dulka. Do wygrania na licytacjach jest sporo książek i akcesoriów dla dzieci. Wylicytować można również fotobudkę na imprezę, czy stolik dla czterech osób. Największą popularnością cieszą się zabiegi dla pań zarówno kosmetyczne jak i fryzjerskie. Można również kupić na aukcjach ubrania i torebki.

W licytacji może wziąć udział każdy kto ma chęć pomóc. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zasada jest prosta. Licytuje się do końca określonego terminu. Wygrywa ten kto da najwięcej. Potem wpłaca się pieniądze poprzez siepmoga.pl. Na koniec odbiera się wylicytowany towar lu voucher. Wiele licytacji trwa do 10 sierpnia, więc trzeba się pospieszyć.

- Cały czas dochodzą nowe przedmioty. Akcja potrwa jeszcze jakiś czas. Gorąco zachęcam. Bardzo chcemy pomóc naszemu przyjacielowi – mówi Katarzyna Surowiecka, przyjaciółka rodziny Michała, która założyła grupę.

- Bardzo dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę – dodaje Monika Dulka, żona Michała.

Do wypadku doszło 11 czerwca. Do dziś 39-letni Michał leży w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii. W najbliższym czasie ma zostać przewieziony do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie, gdzie czekać go będzie długa i kosztowna rehabilitacja. To jedyna szansa na to, aby mężczyzna wrócił do zdrowia.

Michał Dulka ma żonę i dwójkę dzieci. Chłopcy w wieku 11 lat i 3 lata czekają na powrót taty do zdrowia i do domu. Pieniądze można wpłacać również poza licytacjami na siepomaga.pl.

Dziś (9 sierpnia) jest wpłaconych ok. 57 tysięcy zł.

O zbiórce pieniędzy pisaliśmy TUTAJ.

Więcej o wypadku przeczytasz TUTAJ.