Wygrał pomysł i projekt Liliany Wojtczak-Bartoszek, uczennicy pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 9. Oznacza to, że maskotka PCM powstanie właśnie w oparciu o rysunek Lili.

Będzie to strój ( dla dorosłego człowieka) uszyty na podstawie projektu dziewczynki.

- Prezydent miasta obiecał, że ubierze się w niego na najbliższą miejską imprezę. To będą Dni Pabianic – ujawnił prezes PCM Witold Olszewski.– Trzymamy go za słowo.

PCM rozstrzygnął konkurs plastyczny na projekt maskotki Pabianickiego Centrum Medycznego, a dzisiaj była miła uroczystość. Wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów.

– Prac wpłynęło bardzo dużo , więc wybór zwycięskiej nie należał do najłatwiejszych– stwierdził prezes Olszewski.– Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna, toteż członkowie komisji mieli twardy orzech do zgryzienia Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Jesteście niesamowicie zdolne.

Jury przyznało również sześć wyróżnień. Otrzymali je: ALEKSANDRA PANEK z IV klasy SP nr 17, KALINA GROCHOWSKA z I klasy SP nr 2, BARTOSZ OWCZAREK z VIII klasy SP nr 13, GABRIELA MACIEJEWSKA z V klasy SP nr 14, ŁUKASZ NADSKAKULSKI z I klasy SP nr 3, KALINA GROCHOWIAK z Młodzieżowego Domu Kultury.

Gratulacje dla laureatów!