Prezydent Pabianice mówił o stratach finansowych jakie poniosło miasto w wyniku wprowadzenia „Polskiego Ładu.  

- Wiele średnich i dużych miast ucierpiało z tego powodu. W Pabianicach od 2019 do 2024 roku ubytki finansowe jakie odnotowaliśmy to 121 mln zł – mówił Grzegorz Mackiewicz. – W tych latach otrzymaliśmy 50 mln zł rekompensaty. 60 mln zł to realny ubytek w dochodach Pabianic. Te pieniądze mogły zasilić  nasze inwestycje i bieżące wydatki.
 

Jak powrócić na „normalne tory" i zrekompensować Pabianicom te straty?

- Rozmawialiśmy o tym z prezydentem i o perspektywach jakie stoją przed Pabianicami w ciągu najbliższych 5 lat  - zapewniał wicemarszałek Michał Kamiński. - Już 7 kwietnia będziemy wybierać samorząd, który zadecyduje o tym  jak zostaną  wydane ogromne pieniądze z funduszu odbudowy.  Sam rząd to nie wszystko, chcemy by te  pieniądze były uczciwie i dobrze  wydawane w naszych małych ojczyznach. Pan prezydent i ekipa, która za nim stoi jest tego gwarancjom.

Konferencje poprowadził Gracjan Majewski świeżo upieczony prawnik i  kandydat do Rady Miasta z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Pabianic.

- Wizyta pana marszałka jest ważnym symbolem tego, że  samorządy takie jak Pabianice mają partnerów we władzy centralnej – mówił prawnik. -  Duże i strategiczne inwestycje wymagają czasem wsparcia i zasilenie z budżetu rządowego. Mamy nadzieje, że jeżeli dojdzie do procedowania naszych spraw to mamy wsparcie pana marszałka.