Ponad milion złotych przekaże w tym roku Samorząd Województwa Łódzkiego na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Marszałek województwa łódzkiego, Witold Stępień przekazał umowy przedstawicielom gmin z dofinansowaniem dla OSP podczas uroczystości w Buczku.
Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem, m.in. pompy szlamowe, aparaty powietrzne, zestawy do ratownictwa drogowego, rozpieracze hydrauliczne, motopompy, defibrylatory, pilarki spalinowe, radiotelefony, agregaty prądotwórcze, systemy elektronicznego powiadamiania itp.
- Wyposażanie strażaków w nowoczesny sprzęt daje dużą satysfakcję, ale i poczucie, że wypełniamy w ten sposób wolę naszych mieszkańców, dla których poczucie bezpieczeństwa jest istotne – powiedział marszałek Stępień. – Doskonale wiem, że odwagi i męstwa w chwilach zagrożenia strażakom-ochotnikom nie brakuje, ale jak w każdej profesji potrzebują odpowiedniego sprzętu. Sprzętu, dzięki któremu z ochotników staną się profesjonalistami.

Z naszego powiatu dofinansowanie dostaną: Pabianice (14.000 zł), Dobroń (10.000 zł), Dłutów (20.000 zł), Ksawerów (10.000 zł), Lutomiersk (10.000 zł), Konstantynów (14.000 zł).