Rusza akcja "Twój Miś może zostać ratownikiem". Pluszaki (nowe albo używane, ale w bardzo dobrym stanie) trafią w ręce dzieci uczestniczących, albo poszkodowanych w wypadkach i pożarach.

- Celem akcji jest wsparcie psychologiczne, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie stresu u dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, pożarach lub innych zdarzeniach – tłumaczy organizatorka akcji.

Zbiórkę wymyśliła Anna Kopeć, administratorka grupy facebookowej Mamy znad Dobrzynki. Organizuje ją w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Pluszaki możemy przynosić do sklepów i punktów usługowych, które zostały partnerami akcji. To m.in: klubokawiarnia Na Jagody i sklep motocyklowy Inventec (główni partnerzy) oraz: komis i butik odzieżowy Loca-Loca Pabianice, Dziecinada, Zdrowa Zamkowa, Pabianicka Piwnica Kreatywności, Wyjątkowy Sklep, sklep z bielizną Fiszbina. 

Zbiórka potrwa od 4 do 9 grudnia. Pluszaki trafią do m.in. do komendy straży przy ul. Kilińskiego, OSP Pabianice, OSP Orpelów i do komendy policji.