1 zł za pół godziny, 2 zł za godzinę. Tyle zapłacimy, jeśli chcemy zostawić samochód w centrum. Stawki się nie zmieniły. To dokładnie tyle samo, ile płaciliśmy od 2012 roku.

Od stycznia Strefę Płatnego Parkowania obsługuje konsorcjum firm z Poznania. Umowę z Zarządem Dróg i Zieleni Miejskiej podpisali na 4 lata.

Za parkowanie będziemy mogli zapłacić przy pomocy aplikacji. To dlatego, że jedna z firm wchodząca w skład konsorcjum to twórca aplikacji do płatności mobilnych.

- Osoby kontrolujące opłaty będą wyposażone w urządzenia do tego – wyjaśnia Stanisław Wołosz, dyrektor ZDiZM. - Wpisując numer rejestracyjny, wejdą do naszej bazy i sprawdzą, czy za dany pojazd została wniesiona opłata.

Płacić będziemy przy: Zamkowej (od Wyspiańskiego do Lipowej), Waryńskiego (od Zamkowej do Skłodowskiej), Kościuszki (od Moniuszki do Skłodowskiej) i Pułaskiego (od Zamkowej do św. Rocha). Na wniosek pabianiczan mieszkających przy ul. Zamkowej 7 (wejście od Okulickiego), a także osób prowadzących firmy przy ul. Okulickiego, parkomaty staną też na tej ulicy. Tam zapłacimy dopiero od lutego. Nowy regulamin strefy radni mają zatwierdzić na jutrzejszej sesji.