Specjalny mobilny punkt pobrań działa na terenie Expo Łódź, przy al. Politechniki 4 (podał portal samorządowy). Stoi tu namiot firmy Diagnostyka, w którym ubrani w ochronną odzież specjaliści pobierają próbkę. Chętny na przeprowadzenie testu podjeżdża do okienka samochodem i opuszcza szybę. Zabezpieczeni, zgodnie z wymogami, laboranci pobierają wymaz mu z gardła metodą RT-PCR testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Test kosztuje 580 zł, a płaci się kartą lub telefonem.

Badania są realizowane na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

Codziennie o godz. 11 pobrany materiał zostaje wysłany do laboratorium w Poznaniu. Wyniki są znane następnego dnia.
Będą tu badani także pracownicy służby zdrowia z łódzkich szpitali skierowani przez swoich pracodawców. Testy dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych (kosztują 450 zł) będą sponsorowane. Firma liczy na darczyńców.
Punkt działa w godzinach 8-15.00. Należy do dużej firmy medycznej, która ma w kraju sieć laboratoriów, a w Łodzi kilkanaście. Od miasta dostał za darmo „kawałek” terenu.

Rzecznik prasowy miasta Łodzi Marcin Masłowski jest przekonany, że mobilne laboratorium w namiocie jest bezpieczne dla mieszkańców i zapewnia, że firma ma wszelkie zgody na działalność, w tym zgodę władz sanitarnych.