W drugą sobotę maja bawimy się na 10. Dniach Powiatu Pabianickiego. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 w parku Wolności przy amfiteatrze. Na dobry początek przed pabianiczanami zaprezentują się młodzi tancerze i wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury. O godz. 17.30 gorącą salsą i zumbą rozgrzeją nas instruktorzy ze Strefy Ruchu. Pół godziny później na scenie pojawi się Czadoman, czyli Paweł Dudek – wokalista disco-polo i dance. Przed 19.00 zaśpiewa Amelia Lubecka, finalistka konkursu „Idolek”.

Dla dzieci jak zwykle przygotowano moc atrakcji. Wolontariusze Agrafki i PCK będą m.in. malować dzieciakom twarze, zachęcać do wzięcia udziału w konkurencjach sportowych i pokazywać, jak udziela się pierwszej pomocy. Nie zabraknie oczywiście dmuchawców, waty cukrowej i balonów. Maluchy będą też mogły pojeździć (odpłatnie) na kucykach. Dorośli natomiast zrelaksują się przy stoiskach gastronomicznych. Na strzelnicy stanie stoisko ZWiK-u promujące akcję „Pij wodę z kranu” oraz stoisko Pabianickiego Centrum Medycznego, gdzie będzie można np. zmierzyć poziom cukru.

Kilkanaście minut po 19.00 rozpocznie się konkurs wiedzy o powiecie pabianickim.

- Będą w nim mogli wziąć udział pełnoletni mieszkańcy powiatu – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik Starostwa.

Nagrody dla zwycięzców wręczą m.in. I Wicemiss Polonia Województwa Łódzkiego 2016 r. - Paulina Rułka i III Wicemiss Polonia Województwa Łódzkiego 2016 r. - pabianiczanka Paulina Rudowska.

Po konkursie wystąpią gwiazdy wieczoru – Cleo (godz. 19.30) i Enej (godz. 20.45).

Ile kosztują nas występy zespołów?

- Czadoman -  17.107 zł, Enej – 51.906 zł, Cleo – 26.322 zł – wylicza rzecznika. – To kwoty brutto.