Zakończono remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 3. Trwają przygotowania do trzech innych inwestycji

Boisko do piłki nożnej ma nową "murawę". To nawierzchnia ze sztucznej trawy przesypana specjalnym granulatem. Jest miękka i prawie nie do zdarcia. Poprzednia zdarła się w ciągu 13 lat.

Wymieniono też bramki i piłkochwyty. Kosztowało to 285.300 zł. W ubiegły wtorek nadzór budowlany "odebrał" robotę bez uwag. Można grać. Na tę inwestycję miasto dostało 350.000 zł. Za resztę, czyli 69.700 zł będą remontowane pawiloniki przy boisku w których mieszczą się szatnia, toalety i magazynek sprzętu.

Nową nawierzchnię wypróbowali prezydenci miasta. Zadowolona z efektu jest też dyrekcja szkoły.

– Postępuje też realizacja trzech innych inwestycji sportowo-rekreacyjnych - stwierdził prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Wykonawca budowy hali sportowej przy SP 13 opracowuje dokumentację projektowo i przygotowuje się do prac rozbiórkowych na terenie PTC przy ul. Sempołowskiej.

-Dzisiaj lub jutro, na plac budowy centrum sportów wodnych na Lewitynie wjedzie ciężki sprzęt zaczną się prace ziemne - zapowiadał w środę prezydent Mackiewicz.

To jedna z większych inwestycji, znana pabianiczanom pod nazwą "budowa szkutni". W budynku znajdzie się miejsce dla Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych, Retmanatu Drużyn Wodnych ZHP, oraz MOSiR-u.
W tym tygodniu wykonawca wystąpi do starostwa o pozwolenie na budowę na terenie MOSiR-u przy Kilińskiego. Przebuduje arenę lekkoatletyczną z postawi infrastruktur towarzyszącą.