- Organizacja wymaga dużo czasu, pracy, a także wydatków. To jubileuszowy bieg, więc tym bardziej zależy nam, aby był na odpowiednim poziomie - mówi Katarzyna Golińska ze sztabu półmaratonu.

Kto zapisze się do 23 marca, zaoszczędzi 20 złotych. Po tym terminie wpisowe to 140 zł. Biegacze mają do pokonania 21 km, ale trasa została zmieniona z powodu budowy bieżni na stadionie. Start będzie na ul. Kilińskiego, a meta na MOSiR-ze. Uczestnicy pobiegną ulicami: Grobelną, Piotra Skargi, Rzgowską, Południową, Graniczną, 20 Stycznia, Rydzyńską przez Rydzyny, Jadwinin, Bychlew, wrócą ul. Jutrzkowicką. Trasa ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Punkty żywieniowe zaplanowano co 5 kilometrów. Czas na pokonanie 21 km to maksymalnie 3 godziny.

Oprócz nagród głównych są też dodatkowe dla m.in. najlepszych: pabianiczan (kobiety i mężczyzny), druhów OSP,strażaków PSP, policjantów lub pracownika policji. Upominki otrzymają też najstarsi zawodnicy, którzy ukończą bieg.

Będzie też bieg na 5 kilometrów dla tych, którzy boją się, że nie dadzą rady na długim dystansie. Opłata z pakietem startowym to 120 zł, bez pakietu – 70 zł. Po 23 marca będzie o 20 złotych drożej.

Będzie też Bieg na Szpilkach, przy czym damski but musi mieć min. 7 cm wysokości obcas o maks. 1,5 cm średnicy fleka. Komisja, po zatwierdzeniu obuwia, spakuje je i przekaże uczestniczkom na linii startu.

Panowie mogą wystąpić w Biegu Januszów, w którym obowiązują klapki, białe skarpety, biała koszulka na ramiączka, krótkie spodenki i reklamówka. Wpisowe na te biegi wynosi 30 złotych.