W Pabianicach będą kręcone ujęcia do filmu historycznego, kręconego przez TVP. „Pogrom 1905. Miłość i hańba”.

Zobacz: Będą kręcić film w Pabianicach. Ekipa zagości tu na kilka dni

W rejonie ul. Bóźniczej, Kościelnej, Poprzecznej, Szewskiej, Piotra Skargi, Sobieskiego, Warszawskiej w Pabianicach wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu. Ekipa pracować będzie od 6 do 16 września. W czasie przygotowań do zdjęć mogą występować trudności związane z parkowaniem. Przy ulicach stanęły już znaki zakazu zatrzymywania się, obowiązujące w tych dniach.

Od poniedziałku (6 września) na płycie Starego Rynku zostanie utworzony parking zastępczy dla mieszkańców powyższych ulic.

- Będziemy bardzo wdzięczni za dostosowanie się do wprowadzonej zmiany organizacji ruchu. Z uwagi na historyczny charakter naszego projektu, pozostawienie współczesnych samochodów w obrębie planu zdjęciowego uniemożliwi realizację zdjęć – wyjaśnia kierownictwo produkcji.

W dniach 11- 16 września ulica Kościelna, Bóźniczna, Szewska, Poprzeczna zostaną wyłączone z ruchu samochodowego, a komunikacja miejska pojedzie zmienionymi trasami. Realizacja zdjęć planowana jest w dniach 12 – 14 września.

- Z powodu konieczności skierowania autobusów objazdem ulicą ks. Piotra Skargi, od 11 do 16 września na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Kopernika będzie dodatkowo obowiązywał zakaz zatrzymywania się także po stronie południowej, pod rygorem odholowania - informuje Marcin Chmielewski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji UM.

Autobusy inną trasą

Od 11 września autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie objazdem ulicami: Skargi, Sobieskiego, Warszawską do Konstantynowskiej i dalej stałą trasą do Sikorskiego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. Autobusy linii 4, 6, D z Waltera-Jankego pojadą stałymi trasami do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: Skargi, Sobieskiego, Stary Rynek do Zamkowej i następnie bez zmian. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Na ul. Sobieskiego przy ul. ks. Piotra Skargi zostaną uruchomione przystanki tymczasowe w obydwu kierunkach.