Przygotowania do konkursu trwają od niedzieli. Finalistki codziennie przyjeżdżają na kilkugodzinne próby, które odbywają się w Egurrola Dance Studio w Manufakturze. Ćwiczą układy, przymierzają stroje. W ilu z nich wystąpią (np. eleganckie suknie, kostiumy kąpielowe, prezentacja rajstop), zależy od etapu konkursu, do którego dotrą.

- Po trzech występach zostanie wybranych dziesięć dziewczyn, po kolejnych dwóch zostanie nas tylko piątka, którą czeka finałowe wyjście – tłumaczy Katarzyna Madzio, reprezentantka Pabianic w konkursie z numerem 16. - Te najlepsze oprócz prezentacji na scenie będą miały przed sobą rozmowę z jury.

21-letnia Kasia Madzio studiuje na Politechniki Łódzkiej na kierunku papiernictwo i poligrafia. Po studiach nie zamierza wyjeżdżać z rodzinnego miasta. Marzy o założeniu tutaj własnej firmy poligraficznej.

Nie jest to jej pierwszy konkurs piękności. Ma już tytuł Miss Politechniki Łódzkiej 2016, który zobligował ją do udziału w Miss Polonia Województwa Łódzkiego.

- Atmosfera między pretendentkami do korony jest przyjacielska – przyznaje dziewczyna. – Traktujemy to jak zabawę, ale oczywiście każda z nas chce wypaść jak najlepiej. 

Pasją Kasi jest sport, przez wiele lat grała w siatkówkę w Energii, a później w Jutrzence. Interesuje się też modelingiem i współpracuje z agencją Golden Models.

Wymiary pabianickiej piękności o wzroście 180 cm to 93-61-90.

- Nie stosuję żadnej diety. Jem wszystko, tylko z rozsądkiem – zdradza.

Oprócz Katarzyny Madzio w konkursie staruje jeszcze jedna dziewczyna z powiatu pabianickiego - Nela Serwacińska z Konstantynowa Łódzkiego (nr 5).

Miss z Konstantynowa walczy w tym roku już o drugą koronę. Pierwszą zdobyła w wyborach Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nela ma 19 lat. Studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym.

- W przyszłości chcę pomagać chorym ludziom i pracować w szpitalu. Od zawsze było to moje marzenie i cel do którego dążyłam przez cale życie – wyjaśnia.

Studentka interesuje się historią starożytną i naukami medycznymi. Jej kolejne pasje to jazda na motocyklach i jazda konno.

 Gala finałowa konkursu odbędzie się w piątek (30 czerwca). Trzy najpiękniejsze dziewczyny oraz te, które zdobędą tzw. „dzikie karty” wezmą udział w wyborach Miss Polonia, które zaplanowano w lipcu.

Już teraz można głosować na kandydatki w wyborach Miss Publiczności. Aby to zrobić, trzeba wysłać SMS o treści IGOART.X (X = numer wybranej kandydatki) na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT za sms). Głosować możemy do 30 czerwca do godz. 21.00.