Przedstawiciele ugrupowania Roberta Biedronia z lokalnego podwórka pokazali się dziś w słonecznym świetle. Na czele struktur lokalnych partii „Wiosna Biedronia” stanęli pabianiczanie – Renata Uznańska-Bartoszek (koordynatorka struktur lokalnych powiatu pabianickiego) i Michał Pietrzak (odpowiedzialny za Pabianice).

- Wiosna już jest w Pabianicach – zapowiedział Wiktor Idzikowski, koordynator Wiosny w okręgu 11 (woj. łódzkie). - Po 13 latach zimy, sporu pomiędzy dawnymi przyjaciółmi z okrągłego stołu, Platformy i PiS-u, nadszedł czas regeneracji polskiej sceny politycznej, nadszedł czas na Wiosnę.

Według zapewnień prezesa partii, Roberta Biedronia, program partii powstał na podstawie postulatów społeczeństwa, zgłaszanych podczas tzw. „Burz mózgów”. Polityk był także w Pabianicach.

Zobacz: Widownia dostała mikrofon, Biedroń dostał... dziecko. Tłumy na spotkaniu z politykiem

Które z tych postulatów są najbliższe pabianiczanom?

- Państwo nie może być jak bankomat dla partyjnych działaczy – mówiła Renata Uznańska- Bartoszek. - Nie może być tak, że politycy, czy to na szczeblu krajowym, czy lokalnym, zamiast służyć ludziom, tworzą układy. I to mnie jakby najbardziej boli. Pierwszy postulat to są jawne konkursy w spółkach Skarbu Państwa, jawnie transmitowane online w internecie, tak, aby każdy mógł zobaczyć, kto kandyduje. Dziś wiemy, jak się to odbywa. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy poczytać naszą lokalną prasę i wszystko jest wiadomo, jakie są stanowiska nadawane i to jest skandal.

Michał Pietrzak opowiedział się zaś za świeckim państwem.

- Chodzi o ideę niepozostawiania innych w tyle, chodzi przede wszystkim o równość, wszystkich osób. Ja jestem osobą wierzącą, jestem dowodem na to, że w naszych strukturach nie chodzi o dyskryminację, nie chodzi o ataki na Kościół jako na wiarę, chodzi o rozdzielenie, o równe prawa podatkowe. O to, żeby księża byli opodatkowani w ten sam sposób, jak zwykli obywatele, ponieważ to nam przyniesie realne wielkie oszczędności liczone w setkach milionów złotych – przyznał.

Pabianiczanin odniósł się również do wyprowadzenia religii ze szkół.

Partia będzie organizować cykliczne spotkania z sympatykami, podczas których zamierza dyskutować o tematach istotnych dla lokalnej społeczności. Zapraszają na nie zarówno sympatyków programu Roberta Biedronia, jak również osoby, które się z tym nie zgadzają i chcą to przedyskutować. Najbliższe tego typu spotkanie odbędzie się 28 lutego 2019 o godzinie 18.00 w kawiarni Boniecki Caffe.

Kim są koordynatorzy pabianickich struktur partii?

Renata Uznańska-Bartoszek to przedsiębiorczyni angażująca się we wszelkie inicjatywy walczące o ekologię i prawa zwierząt. Pomysłodawczyni i organizatorka „Pabianickiej Senioriady”. Przewodnicząca Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan, wolontariuszka Polski Cyfrowej Równych Szans. Była radna miejska. Działaczka na rzecz osób LGBT.

Michał Pietrzak to pedagog, przedsiębiorca skupiający się na wdrażaniu ekologicznych rozwiązań opartych na OZE. Ma 35 lat i od dawna angażuje się w działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie całego kraju. Inicjator i organizator wielu wydarzeń kulturalnych w Pabianicach. Zdeklarowany przeciwnik wszelkich podziałów międzyludzkich.