Chętnych do pracy w Sądzie Rejonowym w Pabianicach i Sądzie Okręgowym w Łodzi było 51. Zgłosili ich: NSZZ "Solidarność”, Związki Zawodowe Pracowników PSM, Uniwersytet III Wieku oraz grupa 50 pabianiczan. O reelekcje 13 osób na ławników w nowej kadencji wnosiły też same sądy.

Na czwartkowej sesji radni w tajnym głosowaniu wybrali 27 osób. W Sądzie Rejonowym w Pabianicach na kadencję 2016-2019 r. do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy wybrano: Martę CichąIwonę LeżańskąMałgorzatę ŁacwikDariusza KoładęKazimierę KoziołEwę SzczepańczykTeresę SzczesioMariolę WlazełAlicję WoszczakAndrzeja Zagrabskiego.

Ławnikami w Sądzie Rejonowym do orzekania w sprawach z wyłączeniem spraw z zakresu prawa pracy będą: Mirosław BaśkoAgnieszka CzapińskaEwa EhmanKrystyna GóraAgnieszka NowakBeata PartykaJolanta Tatara, Bożena Zubiel.

W Sądzie Okręgowym w Łodzi będzie pracować 9 ławników z Pabianic. Orzekać będą w sprawach z wyłączeniem z zakresu prawa pracy: Zdzisław BikiewiczElżbieta BorowieckaBarbara Ignatowska,Anna Kozdroń-SochaRóża KuligowskaAgnieszka LeweraKrystyna PróbaSławomira Ruta,Wiesław Żebrowski.

Ławnikami mogły zostać osoby o dobrym zdrowiu i nieskazitelnej opinii w wieku od 30 do 70 lat. Za pracę w sądzie, czyli udział w rozprawach (przynajmniej raz w miesiącu) otrzymają wynagrodzenie w wysokości 61 zł.