Opiekunka szkolnego koła krwiodawców Małgorzata Grzesiak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, oraz opiekunki szkolnych kół PCK: Agnieszka Urlik z I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach, Barbara Kardas z SP w Pawlikowicach, Małgorzata Zbijewska -Gęs z ZS nr 2 w Pabianicach, Małgorzata Naumowicz z SP 5 w Pabianicach, Katarzyna Olewińska z SP nr 8 w Pabianicach, Anna Krawczuk z SP w Piątkowisku, Ewa Sarnowiak z SP w Dłutowie zostały docenione i uhonorowane. Przyznano im Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenia przypiął im Waldemar Flajszer, kurator łódzki, który przyjechał (w czwartek) na skromną uroczystość do siedziby pabianickiego PCK przy ul. Moniuszki.

Prezes pabianickiego PCK Andrzej Chałupka "zatrudnił" też kuratora do pomocy w dekorowaniu honorowych krwiodawców. Odznaki „HONOROWY DAWCA KRWI – ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU” otrzymali: Mariusz Stefaniak z Szadku, oraz dwaj pabianiczanie Piotr Staszczyk, Michał Romanowski i Kazimierz Ćwiek. Odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” dostał Adam Marek - krwiodawca i działacz ruchu HDK w Łasku oraz Andrzej Stępień - krwiodawca z Pabianic.

Pamiątkowe dyplomy i puchary otrzymały szkoły i przedszkola (19 placówek) za zbiórkę monet w akcji "Gorączka Złota".

– Zebraliśmy ich w tym roku około 600 kilogramów - ujawnia prezes Chałupka.- Co w przeliczeniu na złotówki dało juz 5.000 zł. Liczenie nadal trwa.