Na skraju Ksawerowa i Pabianic powstaje kompleks dwóch parków, których pomysłodawcą i właścicielem jest Andrzej Furman. Pieczę nad wszystkimi roślinami sprawuje architekt krajobrazu - Łukasz Tarapacz, który od kilkunastu lat jest ogrodnikiem firmy.

Zobacz też: Tajemniczy ogród na krańcu miasta

W parku rośnie ogromna liczba niezwykłych gatunków roślin, w tym kwiatów z grup liliowców, róż (ok. 150 odmian) czy powojników, a to wszystko zwieńczone wysokiej jakości trawnikami, po których będzie można spacerować nawet boso. Park zdobią wyjątkowe chochoły, które dodatkowo urozmaicają krajobraz.

- Od najbliższego piątku będzie czynny AfloPark Ksawerów przy ul. Widzewskiej 8, natomiast drugi obiekt, który znajduje się po stronie Pabianic będzie otwarty na jesień – informuje Katarzyna Marciniak, PR manager Aflofarmu. - Druga część będzie znacznie większa, a na jej terenie będzie min. oczko wodne, skrzynie z ziołami, owocowe drzewa, wąwóz, nie zabraknie również ogromnej ilości kolorowych kwiatów.

Jutro (piątek) AfloPark Ksawerów będzie czynny w godzinach: 15.00 – 17.00 oraz w sobotę i niedzielę, w godzinach 10.00-17.00 .

Park będzie otwarty wyłącznie w weekendy. Normalna opłata za wstęp dla pabianiczan będzie wynosiła 5 zł. Wszyscy inni zapłacą za wejście 10 zł.

W ten weekend będzie można skorzystać z grilla oraz napić się kawy - wszystko będzie dostępne w obrębie kasy biletowej, która znajduje się naprzeciwko parku.