Rywalizacja kolarska rozpoczęła się 28 czerwca w Łodzi. Ostatni etap zostanie rozegrany dzisiaj (w sobotę). Ekipy pojawią się na drogach łącznie 3 województw - łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Kolarze mają do pokonania ok. 730 km. Trasę podzielono na pięć etapów. Na listy startowe wpisało się około 170 zawodników z 28 ekip z całego świata. Obok polskich zespołów, w tym kadry narodowej, ścigają się zawodnicy z m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Niemiec, Estonii, Belgii i Szwecji.

Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego

I etap rozegrał się między Łodzią a w Skierniewicami. Tego samego dnia ekipy kolarskie rywalizowały również na trasie Zgierz-Kutno. Dzień później do pokonania miały odcinek Koluszki – Sieradz. W ostatni dzień czerwca wyścig wszedł w decydującą fazę. Peleton wyruszył z Pabianic do Kielc. Był to najtrudniejszy i najdłuższy etap, liczący 218,6 km. Przebiegał m.in. przez Zelów, Bełchatów, Zapolice, aż do Kielc.

Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego

Gospodarzem startu honorowego nasze miasto było po raz trzeci. Zanim jednak na rowery wsiedli zawodowcy, na terenie Tkalni odbył się mini wyścig dla dzieci. Niestety, frekwencja była słaba. Na liście startowej odhaczyło się raptem 4 młodych zawodników, z czego jeden (kat. 11-12 lat) przejechał dystans (rundkę wokół Tkalni) w pojedynkę.

W kategorii wiekowej 2015-2017 wystartowało trzech chłopców. Pierwsze miejsce zajął 8-letni Antoni Świerczyński z Wodzierad, drugi był 6,5-letni Marcel Perek z Łodzi, a trzeci 8-letni Szymon Pawłowski z Pabianic. Nagrodą za udział w mini wyścigu były m.in. akcesoria rowerowe.

Uczestnicy wyścigu głównego wpisywali się na listę startową od godziny 12.30 i zaprezentowali na specjalnej platformie. Peleton wystartował z Tkalni około godziny 13.30, w wielkiej duchocie. Chmury były nisko, ale na deszcz się nie zapowiadało. Koszulki lepiły się do ciał kolarzy zanim wsiedli na swoje jednoślady. Zawodnicy wyjechali z Grobelnej na ul. „Grota" Roweckiego, następnie skręcili w ul. Kilińskiego i ruszyli dalej planowaną trasą.

Finałowy etap odbędzie się między Ostrowcem Świętokrzyskim a Stalową Wolą. Więcej informacji i relacji z wyścigu TUTAJ

4. etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego