W rankingu tego biznesowego miesięcznika Firma ABM Jędraszek znalazła się w ścisłej czołówce producentów stolarki okienno- drzwiowej w Polsce. W zestawieniu ogólnokrajowym zaś zajęła wysokie –  piąte miejsce. Jest też liderem tej branży w województwie łódzkim.

- Tytuł „diamentowej firmy” to kolejne potwierdzenie jakości naszych wyrobów - mówią bracia Bartłomiej i Maciej Jędraszkowie, właściciele przedsiębiorstwa.

Co to są Diamenty Forbesa?

To prestiżowe zestawienie, świadczące o jakości i wiarygodności danego przedsiębiorstwa. W rankingu czasopisma znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym według ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Przedsiębiorstwo ABM Jędraszek to rodzinna firma, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się produkcją stolarki okienno- drzwiowej. A jak się zaczęło?

W roku 2000 zima szczególnie dawała się we znaki mieszkańcom Łodzi i okolic. Nie inaczej było podczas jednego z wykładów, w którym uczestniczyli bracia. Niestety, na sali wykładowej było niebywale zimno, a hałas i szum wichury dochodzące zza okna skutecznie uniemożliwiały prowadzącemu kontynuowanie zajęć. Skoro jakość okien ma taki wpływ na codzienne życie ludzi – w domu, w pracy, na uczelni i w każdym innym miejscu – czy nie powinny być idealne? - pomyśleli i zaczęli działać.

Antoni - ojciec, oraz synowie Bartosz i Maciej wspólnie w ciągu kilku następnych lat stworzyli firmę o globalnym zasięgu. Produkują drzwi i okna nie tylko dla odbiorców w Polsce, od 2005 r. wysyłają je do Niemiec, a od 2012 do Francji. Wyprodukowali już 2 miliony okien. Dziś firma przy Partyzanckiej zatrudnia około 300 osób.

- Postawiliśmy sobie za cel dostarczać okna i drzwi nie tylko do budowy domu, ale też do tworzenia szczęśliwej, spokojnej przestrzeni osobistej. Cieszy nas poczucie bezpieczeństwa, jakie dostarczamy klientom wraz z naszymi produktami, ponieważ wierzymy w miejsca, w których czujemy się lepiej niż gdziekolwiek indziej - mówią Jędraszkowie.

Wśród diamentowych firm Forbesa znaleźliśmy też kilka innych firm z Pabianic: jest Aflofarm Farmacja, Paul Hartmann -artykuły nietrwałe niesklasyfikowane, Certools SJ części i akcesoria do pojazdów mechanicznych, Cutting Partners sp. z o.o. - artykuły do szycia i haftowania.