Jak poinformował pabianicki sztab, już w okolicy południa jeden z nich miał w puszce ogromną kwotę. Zebrał aż 10.000 złotych.

- To bardzo imponujące, zwłaszcza, że przed nami jeszcze kilka godzin kwestowania. Trzymamy kciuki za wszystkich wolontariuszy, bo wszyscy mają wielkie serca - komentuje szef pabianickiego sztabu Michał Pietrzak.

Pieniądze do puszek zbierają dziś osoby w przeróżnym wieku. Wolontariuszy jest około trzystu. Najmłodsi z nich spacerują po Pabianicach w towarzystwie osób dorosłych.

Pabianiczanie są hojni. Do puszki jednego z wolontariuszy wpadło 10.000 złotych!

Niektórzy przebrani są w kolorowe stroje. Do zbiórki przyłączyli się m.in. nasi urzędnicy, społecznicy oraz strażacy. 

Co dziś będzie się działo w Tkalni?

W pasażu centrum handlowego odbywa się Mini Finał - drobne licytacje, występy artystyczne i animacje dla dzieci. O godzinie 15.00, na scenie zlokalizowanej na parkingu ruszy koncert finałowy. Odbędzie się m.in. licytacja złotego serduszka, które tak jak w ubiegłym roku zaprojektowała firma jubilerska OCH!.

Zanim na scenę wejdzie gwiazda wieczoru (godz. 18.00)- zespół Big Cyc, wystąpią zespoły - Tipsy Drivers i Potato Stonks oraz pabianicki raper Daimon. 

Po koncercie Big Cyc zabłyśnie „światełko do nieba”. Ty razem bez hucznych fajerwerków. Jak zapowiedzieli organizatorzy, będzie pokaz laserowy połączony z muzyką. Dla lepszego efektu w Tkalni zostaną wygaszone światła.