W Parku na Zatorzu (Eichlera 30 A w Pabianicach) odbędzie się sąsiedzki piknik w ramach "Parkowych Re(we)lacji dla ciała, ducha i natury" - zadania finansowanego z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego ŁÓDZKIE NA PLUS wybranego przez mieszkańców w głosowaniu w zeszłym roku.

Parkowe Re(we)lacje

Podczas rodzinnego pikniku, który rozpocznie się o godz. 15:00, na uczestników czeka wiele atrakcji.

Dla najmłodszych przygotowane będą animacje, teatrzyk ekologiczny i warsztaty Cztery Żywioły z eksperymentami. Trochę starsi będą mogli dowiedzieć się czegoś o oszczędzaniu energii i mikroretencji. Konkursy i quizy to okazja do zdobycia nagród.

Niedzielny event to finał projektu realizowanego w mieście przez cały sierpień. Sercem wydarzeń był Park na Zatorzu - do niedawna niezagospodarowany teren miejski, który lokalni społecznicy najpierw uprzątnęli, a następnie zmienili w pierwszy w naszym mieście powstały z oddolnej inicjatywy park.

Renata Witczak ze Stowarzyszenia Polska 2050 koordynuje projekt. Parkowe Re(we)lacje patronatem objął Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

Za nami już 2 pikniki i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Furorę zrobiły "Nocne Łowy Owadów na Światło", podczas których można było nie tylko o owadach posłuchać, ale też poobserwować je na żywo. Entomolog Jacek Nowak poza ogromną wiedzą ma też niesamowity dar opowiadania, dlatego zagwarantował zachwycający owadzi spektakl przed płóciennym ekranem. Poza tym w miejskich parkach odbyły się treningi jogi, nordic walking, slow jogging i badmintona oraz warsztaty technik relaksacyjnych. Dzieci budowały domki dla owadów, wysiewały zioła i uczestniczyły w zajęciach ruchowych. - mówią organizatorzy.

Parkowe Re(we)lacje

Projekt miał na celu pokazanie mieszkańcom Pabianic, jak ważna jest zieleń miejska i jak o nią dbać, aby była przyjazną przestrzenią do aktywnego wypoczynku.

Jeśli ktoś przegapił część wydarzeń ma okazję nadrobić zaległości w niedzielę 3 września o godz. 15:00. Zapraszamy!