– Podobnych zakupów, realizowanych z myślą o zapewnieniu pacjentom jak najwyższego standardu leczenia, będzie w najbliższym czasie jeszcze więcej – informuje Patrycja Socha, rzeczniczka prasowa spółki Pabianickiego Centrum Medycznego.

Urządzenia dostarczono do szpitala w minioną środę (26 czerwca), trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

To dwa defibrylatory z kardiowersją i elektrostymulacją, dwa urządzenia do kompresji klatki piersiowej, dwa aparaty do powierzchniowego ogrzewania pacjenta oraz dwa elektryczne urządzenia do odsysania.

Pieniądze na zakup urządzeń pochodzą z „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”, zakładającego modernizację i doposażenie SOR-ów. Szpitalowi w Pabianicach udało się pozyskać na ten cel 8,5 mln zł.

- Na początku czerwca na SOR-ze została oddana do użytku nowa winda, teraz zainwestowaliśmy w doposażenie tego oddziału. Była to pierwsza, ale nie ostatnia dostawa – podkreśla Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

W najbliższym czasie szpital kupi nowoczesny endoultrasonograf do Centrum Gastroenterologii. W planach jest otwarcie nowej pracowni radiologii zabiegowej - budowa sali radiologii zabiegowej i endosonografii, łączących ocenę endoskopową i ultrasonograficzną w diagnostyce oraz leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Jednostka zostanie doposażona w wysokiej klasy sprzęt za ponad 1 mln zł.