Stało się to w jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej. Wieczorem 34-latek wyszedł na korytarz, skąd dobiegały niepokojące odgłosy. Gdy otworzył drzwi, jeden z napastników uderzył go pięścią w twarz. Mężczyzna upadł na podłogę, a wtedy bandyci zaczęli go bić i kopać po całym ciele, aż stracił przytomność.

Wtedy weszli do jego mieszkania i ukradli laptopa, telefon komórkowy, pieniądze i dokumenty. Złodzieje uciekli, zostawiając pobitego bez pomocy. Na szczęście zakrwawionego mężczyznę, leżącego na klatce schodowej, znalazła sąsiadka. Kobieta wezwała karetkę pogotowia.

Dopiero po kilku dniach poszkodowany złożył zawiadomienie na policji. Dzięki rysopisowi sprawców policjantom udało się zatrzymać czterech podejrzanych o dokonanie rozboju. Do policyjnego aresztu trafiła 22-latka oraz trzej mężczyźni w wieku 30-31 lat. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowania.

Policjanci odzyskali również skradzionego laptopa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej czwórce prokuratorskich zarzutów dokonania rozboju. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowania. Całej czwórce grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.