Harcerze z Pabianic stoją przed koniecznością prac konserwacyjno-remontowych w Hessówce oraz na terenie bazy. Konieczne są w szczególności: wymiana dachu i naprawa komina w Hessówce, wymiana dachu w magazynie sprzętu.

- Chcielibyśmy również wyremontować domki letniskowe i przystosować je do przyjmowania gości. Niestety, z uwagi na epidemię koronawirusa i ograniczone środki nie jesteśmy w stanie sprostać kosztom remontu samodzielnie, a działać trzeba natychmiast. Potrzebujemy pomocy finansowej. Po naszej stronie są zaangażowanie, chęć do pracy i determinacja, by ocalić stanicę w Dwerniku – mówią pabianiccy druhowie.

Kwota, której wymaga remont to 150 tys. złotych. Aby je pozyskać zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl. W poniedziałek (28 września) na koncie było niecałe 9.000 złotych. Każdy może się dorzucić. Wielu mieszkańców Pabianic było w stanicy w Dwerniku na obozach harcerskich lub jeździły tam ich dzieci. Co roku można się wybrać na tzw. hotelik i spędzić wakacje właśnie w tym miejscu.

Link do zrzutki TUTAJ.