W poniedziałek Pabianice odwiedził poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Na konferencji prasowej zorganizowanej w centrum miasta (przy skrzyżowaniu ulic: Zamkowej, Kilińskiego i św. Jana) wsparli go Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic i poseł Krzysztof Habura.

Poseł Dariusz Joński walczy o głosy nie tylko pabianiczan, mieszkańców powiatu ale  całego województwa. Podczas konferencji mówił o tym, jak ważna jest dla nas Unia Europejska i ile jako społeczeństwo skorzystaliśmy w ciągu 20 lat przynależności do niej.

Głos zabrał również prezydent Grzegorz Mackiewicz.

- Idźcie na wybory – apelował prezydent. - Korzyści z bycia w Unii to dla nas samorządowców przede wszystkim środki, które pozyskujemy dla mieszkańców.

W ciągu ostatnich pięciu lat w Pabianicach zrealizowanych zostało wiele inwestycji dzieki unijnym pieniądzom.

- Mamy wyremontowaną ulicę Zamkową z komunikacją do Łodzi, zakupiliśmy 18 hybrydowych autobusów, są nowe ścieżki rowerowe – wyliczał Mackiewicz. - Dlatego tak ważne jest żebyśmy mieli solidny, mocny głos w Unii aby pieniądze płynęły do Polski.

Poseł Krzysztof Habura zapewniał jak ważne jest wsparcie dla kandydatów, którzy będę dbali o interesy Polski w Unii Europejskiej.

- Takim kandydatem jest poseł Dariusz Joński - zapewniał Habura. - To nasz pierwszy „śledczy” w kraju, który tropił wiele afer. Ujawnia jak w Polsce za sprawą PiSu źle funkcjonowało prawi i praworządność.

Poseł Dariusz Joński podziękował za wsparcie i poprosił mieszkańców o mobilizację w wyborach.

- Jak państwo wiece wielu polityków jest przeciwna Parlamentowi Europejskiemu. My jesteśmy za tym, żeby Unia była silna i zjednoczona – przemawiał. - Teraz musimy odbudować sojusze po 8 latach, gdy niepotrzebnie byliśmy skłócani z wieloma krajami.