Płonęły części samochodowe i opony przy ulicy Karniszewickiej 77. Wysokie płomienie i ciemne kłęby dymu było widać w całym mieście i w okolicy. Strażacy dostali wezwanie do pożaru o godz. 14.09. Doszczętnie spłonęły dwa szroty. Ogień przenosił się na warsztat samochodowy obok. Na szczęście, strażacy uratowali warsztat. Pożar gasili przez 5 godzin i 20 minut.

Straty oszacowane są na 1,5 miliona złotych (w tym hala, która była warta 500.000 zł). Strażacy uratowali mienie wartości około miliona złotych, w tym halę bezpośrednio przylegającą do szrotu i pojazdy, które były wywożone na wózkach widłowych.

Przyczyna pożaru to zwarcie instalacji elektrycznej.

- Dwa lata temu też był pożar od instalacji. Ugasili go pracownicy firmy. Właściciel firmy wymienił całą instalację. I teraz znów zaczął się pożar w tym samym miejscu - mówi sąsiad.

Czarny dym nad miastem to sprawka płonących opon, które nielegalnie tutaj składowali. 

- Paliły się części samochodowe i opony - mówił jeden ze strażaków.

Na miejscu była straż pożarna i policja, która kierowała ruchem. Wokół zebrało się mnóstwo osób. Pojechał tam prezydent Grzegorz Mackiewicz. 

- Strażacy nie wpuszczają nikogo na Karniszewicką. Mnie też nie wpuścili - informuje prezydent. - Sytuacja jest poważna.

Z ogniem walczyło 19 zastępów straży. Zjechały się wozy straży pożarnej niemal z całego województwa. Przyjechały nawet JRG Łask i JRG Łódź. Były OSP: Górka Pabianicka, Piątkowisko, Chechło, a OSP Pabianice zabezpieczało jednostkę przy KIlińskiego.

- Nie ma rannych - uspakajał w trakcie akcji dyżurny strażak.

Około godz. 15.50 przyjechało pogotowie Falck. 32-letni pracownik szrotu miał poparzone ręce i przedramiona. Został zabrany do szpitala. Ma oparzenia II stopnia. Obrażenia ma też drugi pracownik szrotu, którego pogryzł pies.

- Na posesji było kilka psów. Trzeba było je uwolnić z łańcuchów. Jednego z pracowników uwalniany pies pogryzł - relacjonuje strażak.

Ratownik z OSR udzielił mu pomocy.

Na ul. Wspólnej powstał gigantyczny korek. Auta stały w obie strony na odcinku od Warzywnej do Partyzanckiej.