To już trzecia kadencja Mackiewicza jako prezydenta Pabianic. We wtorek, po pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej, złożył uroczyste ślubowanie.

- Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście oświadczam, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg - wypowiedział Grzegorz Mackiewicz przed zebranymi w sali kominkowej pabianickiego zamku. 

Uroczysta sesja nowej Rady Miejskiej

Po złożeniu przysięgi, przyszła chwila na przedstawienie zastępców.  I wiceprezydentem została ponownie Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

- Nie będę odkrywczy i nie będzie żadnej sensacji na tej sali – podkreślił prezydent. - Kobieta, która od 10 już lat jest moim najbardziej zaufanym współpracownikiem. Odpowiada w mieście za wszystkie sprawy społeczno-gospodarcze i na te następne 5 lat zamierzam, aby u mojego boku służyła mieszkańcom miasta Pabianic.

II wiceprezydentem Pabianic został Dawid Zakrzewski, 33-letni adwokat i społecznik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Zastąpił Marka Gryglewskiego, od niedawna radnego powiatowego, a od wczoraj dodatkowo przewodniczącego Rady Powiatu.

- Praca idzie dalej, w związku z tym zapraszam pana prezydenta i panią prezydent, jutro pierwsze spotkanie godzina 8.00 – skwitował na koniec, z uśmiechem, Grzegorz Mackiewicz.

Przed zaprzysiężeniem prezydenta odbyły sie wybory nowego prezydium Rady Miejskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.