Prezydentowa złożyła wizytę ponad 200 dzieciom, które biorą udział w koloniach zorganizowanych przez Fundację Muszkieterów. Pośród nich były dzieci z pabianickiego PCK i Domu Dziecka w Porszewicach.

Podopieczni Fundacji Muszkieterów przebywający w ośrodku wypoczynkowym „U Ziomka” zorganizowali tego dnia pokaz mody ekologicznej. Własnoręcznie przygotowane stroje zaprezentowali na wybiegu, wcielając się w rolę modeli i modelek. Pani prezydentowa uczestniczyła w pokazie, kibicując małym modelom.

Druga grupa, wypoczywająca w pensjonacie „U Aniołka”, wykazała się przedsiębiorczością, otwierając własne firmy. Na zorganizowanym tego dnia targu dzieci miały okazję sprawdzić swoje pomysły.

− To było z pewnością niesamowite przeżycie dla naszych Małych Muszkieterów. W końcu, nie każdy może pochwalić się tym, że poznał Pierwszą Damę i zrobił sobie z nią wspólne zdjęcie. Bardzo się cieszę, że pani prezydentowa odwiedziła naszych podopiecznych. Ta wizyta umocniła nas w przekonaniu, że nasza inicjatywa jest dobrym pomysłem – powiedział Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Wyjazdy organizowane przez fundację w tym roku są nagrodą dla uczniów w wieku 8-12 lat, którzy w minionym roku szkolnym wyróżniali się wzorową postawą i uzyskali dobre wyniki w nauce.

Muszkieterowie przygotowali dla niemal 1.000 swoich podopiecznych 4 wakacyjne wyjazdy: dwa nad morzem (w Jastrzębiej Górze) i dwa w górach (w Murzasichle).