- Witam. Wiecie coś na ten temat? Na Łaskiej tak ktoś ubrał drzewa. Słoma pod spodem na to deski – dopytuje jeden z czytelników.

- O co chodzi z tymi drzewami koło Tesco. To ocieplanie wizerunku? - podpytuje inny, załączając zdjęcia.

Jak udało nam się ustalić, zabieg ten nie ma nic wspólnego z wizerunkiem. To część prac przygotowawczych do wielkiego remontu – projektu tramwajowego.

Zobacz: Rusza przebudowa linii tramwajowej! Dni kostki brukowej na Zamkowej są policzone. Jakie czekają nas utrudnienia?

Zanim wykonawcy wezmą się za roboty drogowo- torowe na ul. Łaskiej, muszą przygotować teren. Jednym z zadań jest właśnie zabezpieczenie roślinności. To ochroni drzewa na czas prowadzenia ciężkich robót.

Zmieniły się nieco plany związane z samym remontem. Prace miały rozpocząć się pod koniec czerwca na ul. Łaskiej od pętli.

- Musimy jednak przeprojektować krańcówkę, dlatego prace rozpoczną się od Zielonej Górki i będą szły w kierunku dworca – wyjaśnia Rafał Sąciński, prezes firmy Progreg InfaCity.

Roboty mają rozpocząć się już w poniedziałek. W związku z nimi zostaną zamknięte co drugie skrzyżowania, ul. Łaskiej z: Pomorską, Kochanowskiego, Ostatnią.

Wykonawcy ustawili kilka dni temu znaki m.in. z ograniczeniami prędkości do 30 km/h. Czekali na akceptację nowej organizacji ruchu przez zarządcę. Po upływie 7 dni organizacja została uznana za przyjętą.