Miłośnicy polowań i hodowcy psów myśliwskich spotkali się w niedzielę na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych w Rydzynach. Psy rywalizowały w kilku konkurencjach. Oceniane były między innymi za tzw. „odłożenie”, gdy pozostawione bez przewodnika nie mogły ruszać się z miejsca i zachować spokój, podczas gdy w okolicy oddawane były strzały, czy za współpracę z opiekunem. Zdobywały też punkty za odnalezienie po śladach krwi ukrytego w lesie martwego dzika. Czworonogi oceniali sędziowie ze Związku Kynologicznego.

Krajowy konkurs posokowców wygrała Mariola Orzelska z Warszawy z psem posokowcem bawarskim (99 punktów). Drugie miejsce zajął Mikołaj Włocławski (Poznań)  z psem posokowcem bawarskim (92 punkty) i trzecie - ten sam hodowca z suką posokowiec bawarski (80 punktów). Konkurs regionalny tropowców wygrał Krzysztof Grabarczyk z Pabianic z suką labrador retriever (90 punktów). Drugi był Zbigniew Kococik (Piotrków Trybunalski) - suka gończy polski (90 punktów), a trzeci - Piotr Słoka  (Końskie) - suka niemiecki terier myśliwski (82 punkty).

Konkurs zorganizował Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi przy współorganizacji Starostwa Powiatowego w Pabianicach i Nadleśnictwa Kolumna.