Tradycyjnie obchody rozpoczęło nabożeństwo w kościele pod wezwaniem św. Mateusza. Po mszy, przy pomniku Niepodległości rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, który oficjalnie rozpoczął uroczystość miejsko-powiatową. Wzięli w niej udział m.in. honorowi i zasłużeni obywatele miasta i powiatu, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele instytucji, ugrupowań kombatanckich, ugrupowań i partii politycznych, zakładów pracy, przedstawiciele służb mundurowych, zarząd i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, harcerze i młodzież szkolna.

Okolicznościowe przemówienie wygłosili wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, starosta Jacek Wróblewski oraz sekretarz miasta Paweł Rózga. Mówili o historii, znaczeniu i wartościach jakie prezentuje Konstytucja.

- Jest nie tylko wspomnieniem i pamiątką, ale również niegasnącym źródłem inspiracji w staraniach o podnoszenie standardów moralnych, organizacyjnych zarówno państwa, jak i samorządu – podkreślił starosta.

Po przemówieniach delegacje złożyły u stóp legionisty wiązanki z biało-czerwonych kwiatów. Podniosłej chwili towarzyszyły melodie patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej z Górki Pabianickiej. 

Z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji RP związana jest zbiórka pieniędzy na wybrany cel społeczny. W tym roku była to pomoc finansowa dla pabianickiego hospicjum. Udało się zebrać 4.890 złotych.