Tydzień temu było 475 nowych przypadków Covid-19. Oznacza to, że z tygodnia na tydzień jest ich coraz więcej. Zachorowania na koronawirusa odnotowano w minionym tygodniu każdego dnia. Dziennie przybywało od 50 do 141 chorych. Rekordowa była środa (17 listopada), ale setkę przekroczyliśmy dwukrotnie. W sobotę (20 listopada) w powiecie pabianickim odnotowano 121 nowych zachorowań na koronawirusa.

Według raportu ministerstwa, w ciągu ostatniego tygodnia z powodu Covid-19 z powiatu pabianickiego zmarło 5 osób. Trzy z nich posiadały choroby współistniejące, dwie zmarły tylko z powodu zakażenia koronawirusm. Dla porównania, tydzień wcześniej były odnotowane 2 zgony.

Cały czas wykonywane są testy na Covid-19. Dziennie testowanych jest od kilkudziesięciu do nawet 500 mieszkańców Pabianic i powiatu. W ciągu ostatniego tygodnia wykonano 2.540 testów w kierunku Covid-19. Co czwarty test pokazał wynik pozytywny. W poniedziałek kwarantanną objętych było 1.641 mieszkańców powiatu pabianickiego. W ubiegłym tygodniu bywały dni, w których liczba osób na kwarantannie dochodziła prawie do 3.000.

Dane pochodzą z raportu przygotowywanego przez Ministerstwo Zdrowia.