W rajdzie zorganizowanym przez Koalicyjny Klub Radnych Pabianice z cyklu Aktywne Pabianice udział wzięło 150 rowerzystów. Celem rajdu było wsparcie remontu sali porodowej w Pabianickim Centrum Medycznym.

- Uzbieraliśmy więcej pieniędzy, niż się spodziewaliśmy – cieszy się Joanna Kupś, radna miejska. - Jednak pełną kwotę środków, które uzbieramy, podamy dopiero po trzecim rajdzie.

II Charytatywny Rajd odbędzie się 30 lipca, a III – 3 września. Wpisowe to 5 zł, ale mile widziana jest wielokrotność tej kwoty. Podczas rajdu organizatorzy zapewniają też kamizelki odblaskowe i posiłek po zakończeniu wyprawy.
Spośród uczestników rajdu rozlosowane zostaną nagrody 3 września - w trakcie eventu kończącego akcję Aktywne Pabianice.

Przypominamy, że przy okazji charytatywnego rajdu można wesprzeć też nasze miasto w zmaganiach w konkursie ogólnopolskim „Kręć Kilometry”. Wystarczy skorzystać z jednej z popularnych aplikacji mobilnych: Endomondo, Strava, Runkeeper czy Kręć kilometry. W czasie kampanii pojawiać się będą wyzwania, których ukończenie pozwoli na zdobycie także nagród indywidualnych, takich jak: kupony na zakupy na mobilnym Allegro, kamery sportowe czy opaski z monitorem aktywności. Na zbieranie kilometrów jest czas do końca września. Wystarczy dołączyć do kampanii na stronie: http://kreckilometry.pl/.