Rozpoczęcie remontu ulicy Piłsudskiego zaplanowane jest na 3 sierpnia. Na czas robót ulica będzie zamknięta. Dopuszczone będą jedynie wjazdy gospodarcze do firm położonych przy tej ulicy.

Pierwszy etap dotyczy odcinka od ul. Zamkowej do św. Rocha (ok. 210 m). Polegać będzie na remoncie jezdni, chodników oraz budowie parkingów.

- Po lewej stronie ulicy parkowanie będzie odbywało się pod kątem, a nie jak teraz równolegle. Zwiększy to ilość miejsc do parkowania. Po prawej stronie również parking będzie zrobiony w sposób przyjazny – tłumaczył w marcu podczas konferencji prasowej Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu pabianickiego.

Zobacz też: Koniec z podtopieniami na „Grota” Roweckiego i brakiem miejsc na Piłsudskiego? Starostwo ma plan też na drogę rowerową do centrum:

14 lipca Starostwo podpisało umowę na roboty budowlane  z wykonawcą wybranym w przetargu nieograniczonym na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3308E- ul. Piłsudskiego w Pabianicach, Gmina Miejska Pabianice”. Wykonawca ma skończyć prace do 30 października tego roku.

Do tego czas na odcinku od ul. Zamkowej do ul. św. Rocha wraz ze skrzyżowaniem zbuduje chodniki, miejsca postojowe, wyreguluje studzienki, wykona nawierzchnię jezdni.

- Wartość zadania to 322.146,84 zł brutto – informuje Joanna Kupś, rzecznik Starostwa Powiatowego.