Cały kompleks powstający w sąsiedztwie drogi S14 (Zachodniej Obwodnicy Łodzi) będzie miał powierzchnię 95 tys. m kw. Staną w nim trzy budynki magazynowe. Choć pierwszy ma być ukończony za ok. trzy miesiące, już został wynajęty przez jedną z czołowych w Polsce sieci sklepów elektronicznych. Będzie ona urzędować na 44 tys. m2 powierzchni inwestycji.

Wszystkie budynki kompleksu osiągną wysokość dwunastu metrów, a cały park będzie miał wysoki standard ekologiczny - będzie wyposażony w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody. Panattoni zamierza także zadbać o warunki dla pracowników, m.in. zapewniając im zwiększony dostęp światła, pomieszczenia biurowe zbadane pod kątem akustyki, komfortu termicznego i jakości powietrza.

Dlaczego akurat wybrano tę lokalizację na inwestycję?

- Przede wszystkim chodzi o komunikację i dostępność do trasy S14 oraz drogi krajowej nr 71 – tłumaczy Katarzyna Kujawiak, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni. - Nie bez wpływu pozostaje też położenie Pabianic względem takich miast, jak Wrocław. Kierowaliśmy się też stopniem bezrobocia w regionie oraz dostępnością siły roboczej.

Na potrzeby tej inwestycji Panattoni wybudowało około kilometra drogi w Pabianicach, będącej łącznikiem ulic Batalionów Chłopskich oraz Lutomierskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Liczymy, że powstanie parku logistycznego da nowy impuls do inwestycji w tym rejonie, co będzie z korzyścią dla rozwoju miasta i jego mieszkańców – podkreśla prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

Jak dodaje Katarzyna Kujawiak, Panattoni nie zamyka się na dalszy rozwój centrum logistycznego w tej lokalizacji.