Droga rowerowa i przylegające do niej chodniki (w ramach etapu G) od ul. Brackiej do Piotra Skargi zostały wybudowane w zeszłym roku. Zanim zostanie podpisany odbiór tego odcinka, trzeba go jeszcze oznakować. W miniony piątek na ścieżce namalowano znaki poziome - brakuje pionowych.

Ścieżka rowerowa przy ul. Kopernika prawie gotowa. Na ul. Jana Pawła praca wre

Na ul. Kopernika zostaną również doświetlone 2 przejścia dla pieszych z przejazdami rowerowymi.

Na etapie E, czyli na ul. Jana Pawła II – między ul. Wiejską a Grabową - prace są na zaawansowanym poziomie. Droga rowerowa z przylegającymi chodnikami powstała już na większości ponad 1,5 kilometrowego odcinka. Ekipa budowlana przeniosła się już bliżej ul. Świętokrzyskiej.

Ścieżka rowerowa przy ul. Kopernika prawie gotowa. Na ul. Jana Pawła praca wre

Nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową powstaje też na ul. Targowej – od Jana Pawła II do Orlej oraz droga rowerowa od ul. Wiejskiej do projektowanej ul. Popiełuszki. Prace budowlane na tych odcinkach mają zostać ukończone na przełomie kwietnia i maja.

Ścieżka rowerowa przy ul. Kopernika prawie gotowa. Na ul. Jana Pawła praca wre

Budowa dróg dla rowerów jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. Dzięki niej przybędzie u nas 13 km dróg rowerowych. Wykonawca – Zakład Remontowo-Drogowy Sp. z o.o. Sp.k z Łodzi - dostanie za zlecenie blisko 14,2 mln złotych.

Przypomnijmy. Nowe trasy dla rowerzystów w ramach tego projektu powstaną przy:

- ul. Łaskiej (całej)

- ul. Wiejskiej (od Miodowej do Skrajnej),

- ul. Skośnej oraz wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej wraz z odgałęzieniem w ul. Targową

- ul. Partyzanckiej (od Sikorskiego do Widzewskiej)

- ul. Bugaj i Kopernika (od „Grota” Roweckiego do Skargi)

- ul. 20 Stycznia (od „Grota” Roweckiego do Rydzyńskiej)

- ul. Wiejskiej (od Jana Pawła II do Łaskiej)

- ul. Jana Pawła II (od Wiejskiej do Świętokrzyskiej)

- ul. Targowej (od Jana Pawła II do Orlej)

- ul. Śniadeckiego (całej)

- ul. Szarych Szeregów (całej)

- ul. Moniuszki (od Wiejskiej do Śniadeckiego)

Inwestycja obejmuje również doświetlenie 29 przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi, budowę oświetlenia drogi dla rowerów wzdłuż ul. Wiejskiej (od Miodowej do Skrajnej) oraz na ul. Skośnej, a także infrastrukturę rowerową (stojaki, podpórki, separatory, oznakowania).